Rolls Royce (Nr 7591149)

Rolls Royce
Waga
Sztuk
Rolls Royce
Długość
537 cm
ok.
2500 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
2500 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Wielki Londyn, Londyn

Od 30 kwi 2021 do 30 maj 2021

Adres i termin dostawy

Malezja, Selangor, Sepang

Od 1 cze 2021 do 1 sie 2021


Transport samochodu

Potrzeba przewozu wozu pojawia się najczęściej, jeżeli kupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Austrii. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Metody transportu pojazdu

Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła auta powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Wypada nie zapominać także, że faktyczna waga naczepy nie może przerastać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w firmie w obszarze UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki uprawnia firmę do odbioru samochodu.