(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-05-04 11:21

Romet 50T1 wymiar 1850x650x800 waga 63 kg

(Nr 2660124)

Marka i model:

Romet 50T1

Waga w kg (łączna):

63.00

Budżet zlecenia [zł]:

300

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 353.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motory i skutery to zazwyczaj drogocenne ładunki, które wydają się dosyć ciężkie do unieruchomienia podczas transportu. Trudne - niemniej jednak jedynie na pozór. Właściwie umocowany pojazd na pewno przetrzyma transport bez jednej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. W trakcie przewozu na przyczepie, potrzebne będą cztery liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są zaledwie dwie, ze względu na fakt, że dysponują one prowadnice udaremniające przesuwanie się motoru. Najważniejsze jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Istnieją także platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. belki jest niebezpieczne i zagraża uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują tego typu maszyny codziennie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kosztują do 0,6 PLN za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może przewieźć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Siemianowice Śląskie, Polska

8 maj 2018

Adres i termin dostawy

Ciechanów, 06-400, Polska

Termin elastyczny