(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-01-28 17:51

Romet CRS 50

(Nr 2328564)
Romet CRS 50

Marka i model:

Romet CRS 50

Waga w kg (łączna):

130.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 525.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle i skutery to zwykle cenne towary, które wydają się dosyć trudne do unieruchomienia podczas transportu. Trudne - aczkolwiek jedynie złudnie. Odpowiednio umocowany jednoślad na pewno przetrwa przewóz bez ani jednej skazy.

     Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W trakcie transportu na naczepie, obowiązkowe będą cztery taśmy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą raptem dwie, bowiem posiadają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się motocykla. Najważniejsze jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach wozu oraz między transportowanymi przedmiotami.

    Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed wyjazdem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Występują również platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

     Należy zazwyczaj dopytać o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. belki jest niepewne i grozi uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

     Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć wiele interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu sprzęt stale. Ceny za przewóz na trasach w Europie kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma transportowa może zabrać motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Małki, 22-672, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Jakuszów, 59-222, Polska

Termin elastyczny