Romet Komar (Nr 8034058)

Romet Komar
Waga
Sztuk
Romet Komar
Długość
178 cm
50 kg
1
Łączna waga:
50 kg
Dystans
788 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Rumunia, Județul Covasna, Biborţeni

Od 20 wrz 2021 do 3 paź 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Podkarpackie, Rzeszów

Od 4 paź 2021 do 17 paź 2021


Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często drogocenne towary, które wydają się całkiem nieproste do unieruchomienia w trakcie przewozu. Nieproste - chociaż jedynie na pozór. Właściwie zamocowany motocykl w 100% przetrzyma drogę bez ani jednej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. Podczas przewozu na przyczepie, niezbędne będą cztery liny mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą zaledwie dwie, bowiem posiadają one szyny udaremniające przesuwanie się motocykla. Istotne jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć podczas drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach auta oraz między transportowanymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed wyruszeniem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Istnieją również platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Należy zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo belki jest niepewne i grozi uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu maszyny stale. Ceny za transport na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może przetransportować motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.