(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Romet ogar 200 (Nr 5989679)

Marka i model:

Romet ogar 200

Waga w kg (łączna):

50

Budżet zlecenia [zł]:

200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 594.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Kozy

9 kwi 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Gdańsk

10 kwi 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj cenne ładunki, które wyglądają na względnie nieproste do zabezpieczenia w trakcie transportu. Nieproste - niemniej jednak jedynie na pozór. Dobrze zamocowany motocykl na pewno przetrzyma drogę bez ani jednej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku przewozu na naczepie, obowiązkowe są 4 pasy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są tylko dwie, ze względu na fakt, że mają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się jednośladu. Ważne jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach wozu oraz między transportowanymi rzeczami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed jazdą opróżnić bak motoru, który może po drodze ulać się na nierównościach. Występują ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motocykl lub skuter i często nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest niepewne i zagraża popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny dość często. Ceny za transport na szlakach w Europie kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może wziąć pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.