(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-04-28 17:55

Romet retro

(Nr 2641556)
Romet retro

Marka i model:

Romet retro 125

Waga w kg (łączna):

80.00

Budżet zlecenia [zł]:

500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2055.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motory i skutery to zwykle drogocenne towary, które wydają się dosyć nieproste do zabezpieczenia podczas transportu. Trudne - jednak jedynie złudnie. Właściwie zamocowany pojazd w 100% przetrzyma transport bez żadnej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. W trakcie transportu na naczepie, potrzebne są 4 liny trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są tylko 2, gdyż mają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się jednośladu. Kluczowe jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach wozu i pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem osuszyć bak motoru, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Istnieją także platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i często nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Można zawsze dowiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. belki jest niebezpieczne i grozi uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na trasach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może zabrać pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Łomianki Dolne, Polska

28 kwi 2018

Adres i termin dostawy

Burgas, Bułgaria

Termin elastyczny