(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Ładunki, Niepełna ciężarówka Dodano: 2018-05-24 12:28

Ropa (Nr 2744964)

Ropa

Długość [m]:

60

Szerokość [m]:

50

Wysokość [m]:

30

Waga w kg (łączna):

4.40

Typ usługi:

Tylko transport

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Tak

Dystans: 1862.00 km

Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełną ciężarówką tzw. „Less Than Truckload” to użycie fragmentu przestrzeni ładunkowej samochodu ciężarowego. Kiedy posiadamy do przewiezienia mały ładunek, który nie potrzebuje wykorzystania pełnej ciężarówki lub który nie potrzebuje zagospodarowania całej przestrzeni, wtedy wybranie takiego typu kategorii jak: niepełny samochód ciężarowy jest w sam raz. 


Do ciężarówek stosowanych w przewozie LTL zalicza się auta, których waga przewyższa 3,5 t. oraz pozostałe maszyny spełniające warunki ustanowione przez nasz kraj. Do transportu LTL wykorzystuje się ciężarowe pojemniki meblowe, ciężarówki BDF, samochody ciężarowe skrzyniowe oraz samochody ciężarowe - kontenery, ciężarówki gatunek: firanka lub furgon. Wariant samochodu ciężarowego powinien być dostosowany do przewiezienia naszych paczek, które zadeklarowaliśmy w wytypowanej przez nas kategorii.

W wyliczeniach ceny przewozu ładunku w obrębie LTL, istotne są tego ładunku parametry – waga i wymiary. Należy również dołączyć informację o tym, czy przedmioty znajdują się na paletach i czy zostały opakowane. Jeżeli tak, trzeba opisać opakowanie. Ważna jest także informacja w sprawie usługi – czy wlicza się w nią tylko przewóz, czy także załadunek oraz wyładunek. Zasadniczą informacją może być również termin realizacji usługi.

Ładunki transportowane w tematyce LTL to z reguły paczki z odzieżą, paczki, meble, a czasem zdarzają się części elektrowni wiatrowej.

W przypadku, gdy przewóz niepełnym samochodem ciężarowym nie wystarczy aby przetransportować nasz ładunek, warto skorzystać z innej opcji – z transportu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), inaczej zwanego przewozem całonaczepowym.

Adres i termin nadania

Barcelona, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Berlin, Niemcy

Termin elastyczny