Roślina, Fikus (Nr 6533519)

Długość [m]:

0.8

Szerokość [m]:

0.8

Wysokość [m]:

2

Waga w kg (łączna):

30

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Opakowanie ładunku:

Stretch

Budżet zlecenia [zł]:

300

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 1996.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Redcar

Od 10 wrz 2020 do 10 gru 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Milówka

Termin elastyczny


Transport przedmiotów specjalnej ostrożności

Za paczki, których przewóz zobowiązuje do wielkiej uwagi uważa się paczki, które łatwo ulegają uszkodzeniom oraz bywają kruche i łamliwe. Należą do nich m.in. dekoracje, rzeczy tłukące się, dzieła sztuki, wyroby ceramiczne oraz rzeczy zrobione z delikatnych surowców. W gronie zazwyczaj przewożonych przedmiotów znajdziemy gitary, szklane kabiny prysznicowe, szyby samochodowe, rzeźby, zegary oraz stoły bilardowe.

 

Kwestia właściwego osłonięcia przesyłki jest strategiczna. Opłaca się wziąć surowce osłaniające jak przykładowo: folia bąbelkowa, folia stretch oraz papier. Folii bąbelkowej i papiery dobrze jest użyć do ochronienia małych elementów – można je dostać w sklepie budowlanym lub w portalach internetowych. Tymczasem folia stretch wykorzystywana jest do opakowania całego przedmiotu. Do osłonięcia paczki można wykorzystać również koce, styropian, czasopisma, ubrania oraz taśmy.

 

Cena przewozu paczki o specjalnej ostrożności

 

Cena transportu pakunku, która domaga się wielkiej ostrożności uzależniony jest od ciężaru i formatów, a także od trasy pomiędzy punktem załadunku i miejscem rozładunku. Na decydującą cenę może wpłynąć także potrzeba zapewnienia materiałów zabezpieczających przez firmę transportową. Przykładowo, za przewóz lustra na trasie od Gliwic do Warty wydano niecałe 250 złotych. Natomiast za przewóz zegara nad kominek na trasie Holandia – Łódź kosztowało 200 zł. Za przewóz rzeźby kamiennej z Umianowic do Warszawy kosztował 300 zł.