(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Rotweiler (Nr 6873547)

Rotweiler

Waga w kg (łączna):

50

Dystans: 508.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Kastylia I León, León

Od 23 lis 2020 do 24 lis 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Estremadura, Almendralejo

Od 23 lis 2020 do 24 lis 2020


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Jeżeli chcemy zlecić transport zwierzaka, dla firm transportowych ważna będzie jego rasa, waga i dokładny opis zwierzaka. Transportowane zwierzę musi być zdolne przetrwać transport - nie powinno być w takim razie chore ani zranione. Jeśli postanowiliśmy przetransportować kota, psa lub królika trzeba zadbać o szczepienie na wściekliznę oraz wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest uważane za aktualne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie staje się ważne w ten sam dzień, w którym zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Papiery konieczne przy przewozie zwierząt

Psy, koty i fretki muszą mieć dokument tożsamości wydany przez weterynarza. Spis weterynarzy upoważnionych do wydawania dokumentów można wyszukać w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie takiego dokumentu to 51 złotych.

Obok paszportu potrzebne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Wymagane są też takie dane jak trasa i data przejazdu i spodziewany czas transportu. Spis firm przewozowych uprawnionych do przewozu zwierząt jest możliwe znaleźć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzę można transportować autem, jeżeli mamy właściwy przenośnik. Przy przewozie zwierza można używać różnego rodzaju klatek, szelek i mat ochronnych. Przy wyborze transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak również komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas podróży.