Rouser 200ns (Nr 5563107)

Rouser 200ns

Marka i model:

Rouser ns200

Waga w kg (łączna):

145.00

Budżet zlecenia [€]:

110000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1752.00 km

Adres i termin nadania

Argentyna, Autonomous City Of Buenos Aires, Buenos Aires

Od 19 lut 2020 do 20 lut 2020

Adres i termin dostawy

Brazylia, Santa Catarina, Florianopolis

Od 19 mar 2020 do 20 mar 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często kosztowne towary, które wyglądają na stosunkowo trudne do zabezpieczenia w trakcie transportu. Niełatwe - jednakże tylko na pozór. Bezbłędnie umocowany motocykl w 100% przetrwa drogę bez jednej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W trakcie transportu na przyczepie, niezbędne będą 4 pasy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są wyłącznie 2, ponieważ mają one szyny udaremniające przemieszczanie się motoru. Kluczowe jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach wozu oraz pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed wyruszeniem osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie blokują większość miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo belki jest niepewne i grozi uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może przetransportować motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.