(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-10-26 13:55

ROVER 400

(Nr 2116449)

Marka i model:

ROVER 400SRI

Waga w kg (łączna):

1000.00

Budżet zlecenia [€]:

40

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 47.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu auta uwidacznia się niekiedy, jeżeli nabywamy nowy samochód lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, np. z UK. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść wóz?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody transportu wozu

    Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Powinno się nie zapominać również, iż właściwa waga przyczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Formalności

    Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w firmie w obszarze UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki uprawnia firmę do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Gloucester, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Worcester, Wielka Brytania

Termin elastyczny