Rover Mini MK (Nr 6677026)

Rover Mini MK
Waga Sztuk:
Rover Mini MK Mk VI (1989 - 2000) Hatchback
Długość
310 cm
Szerokość
144 cm
Wysokość
135 cm
ok. 700 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 700 kg
Dystans 1143 km
Faktura VAT: Wymagana

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Zurych, Zurych

Od 16 paź 2020 do 30 lis 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Peterborough, Peterborough

Od 18 paź 2020 do 30 lis 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta uwidacznia się niekiedy, jeżeli nabywamy nowy samochód lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Anglii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody transportu auta

Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła samochodu powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał położenia podczas przewozu. Powinno się nie zapominać także, że rzeczywista waga przyczepy nie powinna przerastać faktycznej masy wozu holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w firmie na terenie UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru auta.