Rover Mini MK (Nr 7599776)

Rover Mini MK
Waga
Sztuk
Rover Mini MK Mk VI (1989 - 2000) Hatchback
Długość
310 cm
Szerokość
144 cm
Wysokość
135 cm
ok.
662 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
662 kg
Dystans
2098 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Galicja, Vigo

Od 1 kwi 2021 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Włochy, Lombardia, Verceia

Od 1 kwi 2021 do 31 maj 2021


Transport samochodu

Zlecenie przewozu pojazdu pojawia się często, jeśli kupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, np. z Czech. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia pojazdu

Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Powinno się nie zapominać również, że właściwa masa przyczepy nie może przewyższać właściwej masy wozu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w firmie na terenie UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.