(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-27 07:58

rover mini with 2m box trialer + two adults

(Nr 2419424)
rover mini with 2m box trialer + two adults

Marka i model:

rover mini with 2m box trailer

Waga w kg (łączna):

1200.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 249.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu auta pojawia się nierzadko, gdy zakupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z UK. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować auto?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przewoźnika należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Metody przewożenia wozu

    Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła samochodu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Powinno się pamiętać również, iż właściwa masa przyczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

    Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w firmie w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który uprawnia firmę do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Dover, Wielka Brytania

16 kwi 2018

Adres i termin dostawy

Southampton, SO14 2BY, Wielka Brytania

16 kwi 2018