(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

rower (Nr 1978964)

Waga w kg (łączna):

11.00

Dystans: 1384.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Oxfordshire, Aston

4 wrz 2017

Adres i termin dostawy

Polska, Lubuskie, Gorzów Wielkopolski

Termin elastyczny


Transport rowerów

    Przewóz rowerów dotyczy sytuacji, w których chcemy wybrać się na wyprawę na odległych trasach, a nie mamy sposobu przewiezienia roweru. Potrzebę na transport dwóch kółek zamawiają także sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a także ludzie, którzy ofiarowują jednoślad jako upominek.

Organizowanie roweru do transportu

    W sytuacji, jak przewozimy nowiusieńki jednoślad należy zostawić go w oryginalnym kartonie. Gdy potrzebujemy to transportujemy również jednoślad, który jest nienowy, jednak dobrze będzie umieścić go w pudle po rowerze (warto skorzystać z oryginalnego pudła lub zakupić stosowny karton w supermarkecie remontowym czy też rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w opakowaniu opłaca się zdemontować oraz ściągnąć jakiekolwiek ruszające się elementy – pedały, lampy, czasomierz. Wcześniej opisane części jednośladu najlepiej umieścić w odrębnych, małych pudełkach lub ewentualnie zabezpieczyć fragmentami brystolu i doczepić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba osłonić folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć przynajmniej dwa cm grubości). Wychodzące elementy takie jak śruby ewentualnie przerzutki trzeba zabezpieczyć tekturowymi nakładkami. Puste obszary w pudle opłaca się zabezpieczyć gazetami czy też folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takim zabezpieczeniom jednoślad nie jest w stanie przemieszczać się w kartonie. W następnej kolejności karton zamykamy grubą i solidną taśmą.

    Gdy zdecydujemy się zlecić transport roweru w firmie transportowej, nie musimy kłopotać się o zapewnienie materiałów zabezpieczających przesyłkę.

Cena przewozu jednośladu

    Cena przewozu roweru jest zależna od niewielkiej ilości czynników, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, liczby jednośladów, ich gabarytów, a także daty realizacji transportu. Przykładowo przewóz roweru z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to cena średnio 90 zł. Za transport jednośladu z Częstochowy do Holandii będzie nas kosztowało około 120 zł. Transport roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 złotych.