(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Pojazdy inne, Rowery Dodano: 2018-01-29 04:16

rower

(Nr 2329788)
rower

Waga w kg (łączna):

10.00

Dystans: 1393.00 km

Transport rowerów

    Transport rowerów tyczy się sytuacji, w jakich pragniemy wybrać się na wypad na odległych trasach, a nie mamy sposobu przewiezienia roweru. Opcję na transport dwóch kółek zamawiają również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a także osoby, które dają rower jako upominek.

Szykowanie jednośladu do przewozu

    W sytuacji, gdy transportujemy nowy rower opłaca się pozostawić go w oryginalnym opakowaniu. Jeżeli chcemy to transportujemy również jednoślad, który już był używany, jednak przydałoby się osadzić go w kartonie po rowerze (opłaca się posłużyć się elementami oryginalnego opakowania bądź zakupić odpowiedni karton w sklepie budowlanym czy też rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w opakowaniu , należy odkręcić oraz usunąć wszelkie ruszające się elementy – sztycę z siodełkiem, dzwonek, kierownicę. Wcześniej opisane części roweru przydałoby się osadzić w oddzielnych, małych pudełkach albo zabezpieczyć wycinkami brystolu i przykleić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się pozawijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać co najmniej 2 centymetry grubości). Wychodzące fragmenty na przykład jak śruby lub przerzutki wypadałoby osłonić brystolowymi nakładkami. Puste obszary w pudle opłaca się osłonić makulaturą bądź folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takim zabezpieczeniom rower nie będzie przesuwać się w pudle. W następnej kolejności pudło zapieczętowujemy grubą i solidną taśmą.

    Jeżeli postanowimy zlecić przewóz roweru u przewoźnika, nie musimy niepokoić się o dowiezienie materiałów ochraniających przesyłkę.

Cena transportu roweru

    Cena transportu roweru jest uzależniona od kilku uwarunkowań, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, ilości jednośladów, ich wymiarów, a także daty wykonania transportu. Na przykład przewóz jednośladu z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to cena niecałe 90 zł. Za przewóz roweru z Częstochowy do Holandii to koszt niecałe 120 złotych. Transport jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 złotych.

Adres i termin nadania

Rzeszów, Polska

10 lut 2018

Adres i termin dostawy

Tilburg, Holandia

12 lut 2018