(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Pojazdy inne, Rowery Dodano: 2018-04-27 18:02

rower

(Nr 2638996)
rower

Waga w kg (łączna):

20.00

Dystans: 3816.00 km

Transport rowerów

    Przewóz jednośladów tyczy się sytuacji, w których pragniemy wyruszyć na wypad na dalekich trasach, a nie mamy szansy przetransportowania roweru. Opcję na transport jednośladów wysyłają również sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a również osoby, które podarowują rower w prezencie.

Przygotowanie jednośladu do transportu

    W przypadku, kiedy przewozimy nowiusieńki jednoślad warto zachować go w oryginalnym kartonie. Gdy potrzebujemy to transportujemy również jednoślad, który jest nienowy, jednak warto ulokować go w kartonie po rowerze (warto skorzystać z oryginalnego kartonu lub kupić właściwy karton w supermarkecie remontowym lub rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w kartonie trzeba odkręcić i ściągnąć wszystkie ruchome elementy – pedały, dzwonek, kierownicę. Wcześniej opisane elementy roweru warto osadzić w odrębnych, mniejszych pudełkach albo osłonić fragmentami brystolu i zamocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba pookręcać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać minimalnie dwa centymetry grubości). Wystające fragmenty takie jak śruby lub przerzutki należy zabezpieczyć tekturowymi nakładkami. Puste obszary w opakowaniu opłaca się osłonić gazetami albo folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takim zabezpieczeniom rower nie jest w stanie przesuwać się w paczce. W następnej kolejności pudło zaklejamy szeroką i mocną taśmą.

    Jeżeli podejmiemy decyzję, aby zamówić przewóz roweru u przewoźnika, nie musimy kłopotać się o dowiezienie surowców osłaniających przesyłkę.

Koszt transportu jednośladu

    Cena transportu roweru jest uzależniona od niewielkiej ilości uwarunkowań, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, liczby dwóch kółek, ich gabarytów, a także terminu realizacji transportu. Na przykład transport roweru z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to cena średnio 90 zł. Za przewóz jednośladu z Częstochowy do Holandii zapłacimy średnio 120 zł. Transport jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 zł.

Adres i termin nadania

Krynica-Zdrój, 33-380, Polska

Od 25 maj 2018 do 31 maj 2018

Adres i termin dostawy

Reykjanesbær, Islandia

Termin elastyczny