(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-05-01 16:33

Rower

(Nr 2650548)
Rower

Marka i model:

Rower miejski

Waga w kg (łączna):

20.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 901.00 km

Informacje dodatkowe:

karton o wymiarach 160x23x85.

Oferty od Przewoźników (0)

300 zł

ID firmy: 737776
nieaktualna przesyłka

Szczegóły oferty:

Data oferty:

03-05-2018, 21:10

Załadunek możliwy w terminach:

od 2018-05-06 do 2018-05-07

Dostawa:

Po 4 dniach

Sposób transportu:

samochód dostawczy

Opis oferty:

Cena (zawiera VAT): 300 zł

Wiadomości:

Bezpieczny transport Akceptując ofertę poprzez Clicktrans.pl zyskujesz dodatkowe bezpieczeństwo przesyłki. Pamiętaj, że transakcje zawierane bez akceptacji oferty nie są bezpieczne. Więcej informacji >

Pytania od Przewoźników (2)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ childQuestion.message }

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motory i skutery to zazwyczaj drogie ładunki, które wyglądają na na ogół nieproste do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Nieproste - jednakże tylko na pozór. Odpowiednio przymocowany jednoślad w 100% przetrzyma przewóz bez jednej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, konieczne są cztery taśmy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą jedynie dwie, bowiem mają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motocykla. Ważne jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach samochodu oraz między transportowanymi przedmiotami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Występują także platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i zarazem nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Należy zawsze dopytać o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo belki jest niebezpieczne i grozi uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które transportują podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma może przewieźć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Rumia, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Bremerhaven, Niemcy

Termin elastyczny