(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-05-01 19:31

Rower

(Nr 2651044)

Marka i model:

Kellys cliff 90 2017

Waga w kg (łączna):

12.00

Budżet zlecenia [zł]:

150

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 870.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj wartościowe towary, które wyglądają na względnie ciężkie do zabezpieczenia w trakcie transportu. Trudne - jednak tylko na pozór. Prawidłowo umocowany jednoślad w 100% przetrwa transport bez żadnej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motor transportowany. Podczas przewozu na przyczepie, konieczne są cztery pasy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą tylko 2, ponieważ posiadają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motocykla. Istotne jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas jazdy, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu i pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed jazdą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zwykle nie blokują całego miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo belki jest niebezpieczne i grozi popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny dość często. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za km. Można często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może wziąć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Krapkowice, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Kopenhaga, Dania

Termin elastyczny