(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

rower (Nr 2708760)

Waga w kg (łączna):

19

Dystans: 1591.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Kraków

Od 30 maj 2018 do 2 cze 2018

Adres i termin dostawy

Finlandia, Etelä-Suomi, Joutseno

9 cze 2018


Transport rowerów

    Przewóz rowerów odnosi się do sytuacji, w jakich pragniemy wybrać się na wypad na odległych trasach, a nie mamy sposobu przetransportowania roweru. Potrzebę na przewóz jednośladów zamawiają również sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a także osoby, które dają rower w prezencie.

Przygotowanie roweru do przewozu

    W sytuacji, jak przewozimy nowiusieńki jednoślad warto pozostawić go w oryginalnym pakunku. Jeśli potrzebujemy to przewozimy również rower, który już był używany, jednak najlepiej osadzić go w pudle po rowerze (opłaca się użyć oryginalnego opakowania albo kupić odpowiedni karton w sklepie remontowym lub rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w opakowaniu , należy zdemontować oraz zdjąć wszystkie ruszające się elementy – sztycę z siodełkiem, lampy, kierownicę. Powyższe elementy roweru najlepiej ułożyć w odrębnych, mniejszych pudełkach albo osłonić kawałkami tektury i doczepić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba poowijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać przynajmniej dwa cm grubości). Wychodzące fragmenty takie jak śruby bądź przerzutki należy zabezpieczyć tekturowymi nakładkami. Puste powierzchnie w kartonie warto osłonić gazetami bądź folią bąbelkową albo folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takim zabezpieczeniom rower nie jest w stanie przemieszczać się w paczce. W następnej kolejności karton zaklejamy szeroką i mocną taśmą.

    Jeśli zdecydujemy się zamówić przewóz roweru w firmie przewozowej, nie musimy martwić się o doręczenie materiałów chroniących przesyłkę.

Koszt przewozu roweru

    Cena przewozu roweru jest zależna od kilku czynników, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, liczby jednośladów, ich wymiarów, a także daty realizacji przewozu. Na przykład przewóz roweru z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to cena około 90 zł. Za transport jednośladu z Holandii do Częstochowy to koszt niecałe 120 zł. Transport roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 PLN.