(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-05-26 22:17

Rower (Nr 2754052)

Rower

Marka i model:

Rower

Waga w kg (łączna):

15.00

Budżet zlecenia [zł]:

140

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 1826.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motory oraz skutery to zazwyczaj wartościowe towary, które wydają się względnie ciężkie do zabezpieczenia w trakcie transportu. Niełatwe - aczkolwiek jedynie złudnie. Bezbłędnie umocowany jednoślad w 100% przetrzyma przewóz bez żadnej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W trakcie transportu na przyczepie, konieczne będą 4 pasy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą wyłącznie 2, bowiem dysponują one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motocykla. Istotne jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu oraz pomiędzy przewożonymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i zazwyczaj nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze dopytać o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. deski jest niebezpieczne i zagraża uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą tego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może wziąć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Zarzecze, 38-220, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Brighton, Wielka Brytania

Termin elastyczny