(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Rower (Nr 2927016)

Waga w kg (łączna):

20

Dystans: 417.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Gdańsk

6 lip 2018

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Od 6 lip 2018 do 9 lip 2018


Transport rowerów

    Transport dwóch kółek dotyczy sytuacji, w jakich pragniemy wyruszyć na wycieczkę na oddalonych trasach, a nie mamy sposobności przetransportowania jednośladu. Potrzebę na przewóz rowerów potrzebują również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a także osoby, które ofiarowują rower jako upominek.

Przygotowanie roweru do transportu

    W sytuacji, jak transportujemy nowiutki jednoślad trzeba zostawić go w oryginalnym opakowaniu. Kiedy chcemy to przewozimy również rower, który już był używany, jednak najlepiej umieścić go w kartonie po rowerze (warto skorzystać z oryginalnego kartonu czy też kupić stosowny karton w supermarkecie budowlanym czy też rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w kartonie trzeba zdemontować oraz ściągnąć wszystkie ruszające się części – sztycę z siodełkiem, lampy, kierownicę. Powyższe części jednośladu dobrze będzie ułożyć w osobnych, mniejszych pudełkach bądź osłonić fragmentami brystolu i doczepić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy poowijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć co najmniej dwa centymetry grubości). Wystające elementy , przykładowo jak śruby ewentualnie przerzutki należy zabezpieczyć kartonowymi nakładkami. Puste obszary w opakowaniu należy osłonić papierem ewentualnie folią bąbelkową bądź folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takim zabezpieczeniom rower nie będzie przesuwać się w paczce. W następnej kolejności pudło zaklejamy szeroką i mocną taśmą.

    Jeżeli podejmiemy decyzję, aby zlecić przewóz roweru w firmie transportowej, nie musimy kłopotać się o doręczenie tworzyw zabezpieczających przesyłkę.

Cena przewozu roweru

    Cena transportu roweru jest uzależniona od niewielkiej ilości czynników, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, liczby jednośladów, ich wymiarów, a także terminu wykonania transportu. Przykładowo transport roweru z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to koszt ok. 90 PLN. Za przewóz jednośladu z Częstochowy do Holandii będzie nas kosztowało około 120 zł. Przewóz roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 złotych.