(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-07-24 21:22

Rower

(Nr 3008400)
Rower

Marka i model:

Rower sportowy

Waga w kg (łączna):

10.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 455.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motocykle i skutery to często kosztowne towary, które wyglądają na ogólnie trudne do unieruchomienia podczas transportu. Ciężkie - aczkolwiek tylko pozornie. Prawidłowo umocowany pojazd na pewno przetrzyma drogę bez ani jednej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. W trakcie przewozu na przyczepie, obowiązkowe są 4 pasy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą raptem dwie, ponieważ posiadają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się pojazdu. Kluczowe jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach auta oraz między przewożonymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed wyjazdem opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zwykle nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest niepewne i zagraża popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu sprzęt stale. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może wziąć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Łódź, Polska

Od 24 lip 2018 do 13 sie 2018

Adres i termin dostawy

Białogard, 78-200, Polska

Termin elastyczny