(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Pojazdy inne, Rowery Dodano: 2018-07-24 23:44

Rower

(Nr 3008964)
Rower

Waga w kg (łączna):

15.00

Dystans: 1935.00 km

Transport rowerów

    Przewóz rowerów odnosi się do sytuacji, w których chcemy wybrać się na wycieczkę na odległych trasach, a nie mamy sposobności przetransportowania roweru. Opcję na przewóz rowerów zamawiają także sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a również osoby, które ofiarowują jednoślad w prezencie.

Szykowanie roweru do transportu

    W sytuacji, gdy przewozimy nowy rower trzeba zachować go w oryginalnym opakowaniu. Gdy chcemy to przewozimy również jednoślad, który jest nienowy, jednak dobrze będzie umieścić go w pudle po rowerze (warto posłużyć się elementami oryginalnego opakowania lub nabyć właściwy karton w sklepie budowlanym ewentualnie rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w pudle trzeba poodkręcać i zdjąć jakiekolwiek ruszające się części – pedały, dzwonek, kierownicę. Wyżej wymienione części jednośladu warto osadzić w osobnych, małych kartonach albo zabezpieczyć kawałkami tektury i umocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto obwinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć przynajmniej dwa centymetry grubości). Wystające elementy na przykład jak śruby lub przerzutki wypadałoby osłonić kartonowymi ochraniaczami. Puste przestrzenie w opakowaniu należy zabezpieczyć gazetami ewentualnie folią bąbelkową albo folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takiemu zabiegowi rower nie będzie przesuwać się w pudle. W następnej kolejności pudło zapieczętowujemy grubą i solidną taśmą.

    Jeśli postanowimy zlecić przewóz jednośladu w firmie transportowej, nie musimy martwić się o dowiezienie tworzyw osłaniających jednoślad.

Koszt transportu roweru

    Cena przewozu roweru jest uzależniona od kilku czynników, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, liczby dwóch kółek, ich gabarytów, a także daty realizacji przewozu. Np., przewóz roweru z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to koszt ok. 90 PLN. Za transport jednośladu z Częstochowy do Holandii będzie nas kosztowało średnio 120 PLN. Transport roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 złotych.

Adres i termin nadania

Southampton, Wielka Brytania

3 wrz 2018

Adres i termin dostawy

Białystok, 15-001, Polska

6 wrz 2018