(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Rower (Nr 5080626)

Rower

Waga w kg (łączna):

19

Dystans: 625.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Wejherowo

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Kraków

Termin elastyczny


Transport rowerów

Przewóz dwóch kółek dotyczy sytuacji, w których pragniemy wybrać się na wypad na odległych trasach, a nie mamy sposobności przewiezienia jednośladu. Potrzebę na transport jednośladów wysyłają także sprzedawcy i nabywcy rowerów, a także ludzie, którzy dają jednoślad jako upominek.

Przygotowanie jednośladu do transportu

W przypadku, gdy transportujemy nowiutki rower trzeba pozostawić go w oryginalnym kartonie. Jeśli chcemy to przewozimy również jednoślad, który jest nienowy, jednak warto ułożyć go w pudle po rowerze (warto skorzystać z oryginalnego pudła czy też zakupić stosowny karton w supermarkecie remontowym czy też rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w opakowaniu , należy odkręcić oraz zdjąć jakiekolwiek ruchome elementy – sztycę z siodełkiem, lampy, kierownicę. Wcześniej opisane części jednośladu dobrze będzie ulokować w oddzielnych, małych kartonach bądź zabezpieczyć fragmentami brystolu i przytwierdzić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba poosłaniać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć przynajmniej dwa centymetry grubości). Wystające części , przykładowo jak śruby czy też przerzutki wypadałoby osłonić brystolowymi ochraniaczami. Puste płaszczyzny w kartonie opłaca się zabezpieczyć papierem czy też folią bąbelkową lub folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki temu rower nie jest w stanie przemieszczać się w paczce. W następnej kolejności karton zapieczętowujemy szeroką i solidną taśmą.

Jeżeli postanowimy zlecić transport jednośladu u przewoźnika, nie musimy niepokoić się o doręczenie tworzyw chroniących rower.

Cena przewozu roweru

Cena przewozu roweru jest uzależniona od kilku czynników, takich jak: długości trasy, ilości jednośladów, ich gabarytów, a również terminu wykonania przewozu. Przykładowo transport jednośladu z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to cena niecałe 90 PLN. Za przewóz roweru z Częstochowy do Holandii zapłacimy ok. 120 zł. Transport jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 złotych.