(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Rower (Nr 6404168)

Rower

Waga w kg (łączna):

10

Dystans: 134.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Łódzkie, Łódź

Termin elastyczny


Transport rowerów

Transport rowerów odnosi się do sytuacji, w jakich myślimy o tym, aby wybrać się na wyprawę na oddalonych trasach, a nie mamy sposobu przewiezienia jednośladu. Potrzebę na przewóz dwóch kółek zlecają także sprzedawcy i nabywcy rowerów, a także osoby, które ofiarowują rower jako upominek.

Szykowanie roweru do przewozu

W przypadku, kiedy przewozimy nowiutki rower należy pozostawić go w oryginalnym kartonie. Kiedy potrzebujemy to transportujemy również jednoślad, który już był używany, jednak najlepiej ułożyć go w pudle po rowerze (należy skorzystać z oryginalnego opakowania albo zakupić stosowny karton w sklepie remontowym ewentualnie rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w kartonie warto zdemontować i ściągnąć jakiekolwiek ruszające się elementy – pedały, lampy, kierownicę. Wyżej wymienione części jednośladu warto umieścić w oddzielnych, mniejszych kartonach lub osłonić kawałkami brystolu i podpiąć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się poobwijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć co najmniej 2 cm grubości). Wychodzące elementy takie jak śruby czy też przerzutki warto osłonić tekturowymi nakładkami. Puste obszary w opakowaniu należy osłonić papierem bądź folią bąbelkową bądź folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takiemu zabiegowi jednoślad nie będzie przemieszczać się w paczce. W następnej kolejności karton zaklejamy grubą i solidną taśmą.

Jeżeli postanowimy zamówić przewóz roweru u przewoźnika, nie musimy niepokoić się o zapewnienie surowców chroniących jednoślad.

Cena transportu roweru

Cena transportu roweru jest uzależniona od kilku czynników, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, ilości jednośladów, ich wielkości, a także terminu wykonania transportu. Np., przewóz jednośladu z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to cena średnio 90 PLN. Za przewóz roweru z Holandii do Częstochowy to koszt około 120 zł. Przewóz jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 PLN.