(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

rower (Nr 6605308)

rower
Waga
Sztuk
rower
Długość
175 cm
16 kg
1
Łączna waga:
16 kg
Dystans
2053 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Anglia, Durham

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj drogocenne towary, które wydają się na ogół nieproste do unieruchomienia w trakcie transportu. Niełatwe - jednak jedynie złudnie. Odpowiednio umocowany jednoślad na pewno przetrwa drogę bez ani jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. W trakcie przewozu na naczepie, potrzebne są cztery taśmy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są tylko dwie, ponieważ dysponują one szyny udaremniające przemieszczanie się motocykla. Istotne jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach samochodu oraz między transportowanymi rzeczami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i zarazem nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Można zawsze wypytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo deski jest niepewne i zagraża zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą tego typu sprzęt stale. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 zł za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może przetransportować jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.