(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Rower (Nr 6803722)

Waga w kg (łączna):

22

Dystans: 750.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Dolna Saksonia, Gmina Zbiorowa Hemmoor

9 lis 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Świdnica

12 lis 2020


Transport rowerów

Przewóz dwóch kółek tyczy się sytuacji, w jakich myślimy o tym, aby wybrać się na wycieczkę na odległych trasach, a nie mamy możliwości przetransportowania jednośladu. Potrzebę na przewóz rowerów potrzebują także sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a także osoby, które podarowują jednoślad w prezencie.

Szykowanie roweru do przewozu

W sytuacji, gdy przewozimy nowy rower warto zachować go w oryginalnym pudle. Jeśli potrzebujemy to przewozimy również jednoślad, który już był używany, jednak warto ułożyć go w opakowaniu po rowerze (opłaca się wykorzystać elementy oryginalnego pudła bądź kupić stosowny karton w sklepie budowlanym czy też rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w opakowaniu , należy zdemontować oraz ściągnąć jakiekolwiek ruchome elementy – sztycę z siodełkiem, dzwonek, kierownicę. Powyższe elementy jednośladu najlepiej umieścić w oddzielnych, małych kartonach albo osłonić fragmentami brystolu i umocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy pozawijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć przynajmniej 2 centymetry grubości). Wychodzące części takie jak śruby czy też przerzutki trzeba osłonić brystolowymi ochraniaczami. Puste przestrzenie w pudle warto zabezpieczyć makulaturą czy też folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takiemu zabiegowi jednoślad nie jest w stanie przemieszczać się w kartonie. W następnej kolejności karton zaklejamy grubą i solidną taśmą.

Gdy postanowimy zlecić transport jednośladu w firmie transportowej, nie musimy kłopotać się o zapewnienie tworzyw osłaniających przesyłkę.

Cena transportu roweru

Cena przewozu roweru jest uzależniona od kilku czynników, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, liczby dwóch kółek, ich wielkości, a także daty wykonania przewozu. Np., transport roweru z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to koszt średnio 90 PLN. Za transport jednośladu z Częstochowy do Holandii będzie nas kosztowało około 120 zł. Przewóz jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 złotych.