Rower (Nr 8036648)

Rower
Waga
Sztuk
Rower
10 kg
1
Łączna waga:
10 kg
Dystans
1649 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Wielki Londyn, Londyn

Od 29 paź 2021 do 31 paź 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Kraków

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport rowerów

Transport jednośladów odnosi się do sytuacji, w których pragniemy wyruszyć na wypad na dalekich trasach, a nie mamy sposobności przewiezienia roweru. Opcję na przewóz rowerów zamawiają również sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a również ludzie, którzy ofiarowują jednoślad w prezencie.

Organizowanie roweru do przewozu

W przypadku, kiedy transportujemy nowiusieńki rower trzeba zachować go w oryginalnym kartonie. Gdy chcemy to transportujemy również rower, który już był używany, jednak dobrze będzie osadzić go w pudle po rowerze (należy posłużyć się elementami oryginalnego opakowania albo kupić odpowiedni karton w supermarkecie budowlanym albo rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w opakowaniu trzeba odkręcić i usunąć wszystkie ruszające się części – sztycę z siodełkiem, dzwonek, kierownicę. Wyżej wymienione części roweru najlepiej umieścić w osobnych, mniejszych kartonach czy też osłonić wycinkami tektury i przymocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba poobwijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać co najmniej 2 cm grubości). Wystające elementy na przykład jak śruby albo przerzutki warto osłonić brystolowymi ochraniaczami. Puste powierzchnie w opakowaniu trzeba zabezpieczyć makulaturą lub folią bąbelkową lub folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki temu rower nie jest w stanie przesuwać się w kartonie. W następnej kolejności karton zapieczętowujemy grubą i solidną taśmą.

Jeśli postanowimy zlecić transport jednośladu w firmie przewozowej, nie musimy niepokoić się o doręczenie materiałów chroniących przesyłkę.

Cena transportu roweru

Cena transportu roweru jest zależna od paru uwarunkowań, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, liczby dwóch kółek, ich gabarytów, a również daty wykonania transportu. Na przykład transport jednośladu z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to cena niecałe 90 zł. Za przewóz jednośladu z Częstochowy do Holandii będzie nas kosztowało ok. 120 PLN. Transport roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 zł.