(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

rower (Nr 8063868)

rower
Waga
Sztuk
rower
Długość
190 cm
30 kg
1
Łączna waga:
30 kg
Dystans
299 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Suchoraba

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Lubelskie, Zamość

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle drogie ładunki, które wydają się względnie ciężkie do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Nieproste - jednak tylko złudnie. Dobrze przymocowany jednoślad w 100% przetrwa drogę bez żadnej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. W przypadku przewozu na przyczepie, potrzebne będą 4 taśmy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą tylko dwie, bowiem dysponują one szyny uniemożliwiające przesuwanie się pojazdu. Istotne jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach samochodu oraz między przewożonymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Występują również platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i często nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj wypytać o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. deski jest niebezpieczne i zagraża popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć sporo interesujących ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 zł za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może przewieźć motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.