(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Rower bez pudełka (Nr 4862022)

Waga w kg (łączna):

15

Dystans: 1121.00 km

Adres i termin nadania

Norwegia, Oslo, Oslo

Od 7 sie 2019 do 13 sie 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Pruszcz Gdański

Od 13 sie 2019 do 18 sie 2019


Transport rowerów

Transport dwóch kółek odnosi się do sytuacji, w jakich pragniemy wyruszyć na przejażdżkę na oddalonych trasach, a nie mamy sposobu przewiezienia roweru. Opcję na przewóz jednośladów zlecają również sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a także osoby, które podarowują jednoślad w prezencie.

Przygotowanie roweru do przewozu

W przypadku, kiedy transportujemy nowy jednoślad warto zostawić go w oryginalnym pudle. Kiedy potrzebujemy to przewozimy też jednoślad, który już był używany, jednak najlepiej umieścić go w pudle po rowerze (opłaca się skorzystać z oryginalnego opakowania czy też zakupić właściwy karton w sklepie budowlanym lub rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w opakowaniu , należy odkręcić i zdjąć wszelkie ruszające się części – sztycę z siodełkiem, dzwonek, kierownicę. Wcześniej opisane elementy roweru dobrze będzie ulokować w odrębnych, mniejszych kartonach bądź osłonić fragmentami tektury i przykleić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się okręcić folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać co najmniej 2 cm grubości). Wychodzące fragmenty , przykładowo jak śruby ewentualnie przerzutki warto zabezpieczyć brystolowymi ochraniaczami. Puste obszary w pudle opłaca się osłonić gazetami ewentualnie folią bąbelkową albo folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takiemu zabiegowi rower nie jest w stanie przemieszczać się w pudle. W następnej kolejności karton zamykamy grubą i mocną taśmą.

Jeśli zdecydujemy się zlecić transport roweru u przewoźnika, nie musimy martwić się o doręczenie tworzyw chroniących rower.

Koszt transportu jednośladu

Cena transportu roweru jest uzależniona od niewielkiej ilości uwarunkowań, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, ilości rowerów, ich wymiarów, a również daty realizacji transportu. Np., przewóz jednośladu z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to cena ok. 90 złotych. Za transport jednośladu z Częstochowy do Holandii zapłacimy około 120 zł. Przewóz roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 zł.