(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Rower cargo 1 sztuka (Nr 4769652)

Waga w kg (łączna):

25

Dystans: 312.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Poznań

Od 23 lip 2019 do 24 lip 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Od 25 lip 2019 do 26 lip 2019


Transport rowerów

Przewóz rowerów tyczy się sytuacji, w jakich chcemy wyruszyć na wypad na oddalonych trasach, a nie mamy możliwości przetransportowania jednośladu. Potrzebę na przewóz dwóch kółek wysyłają także sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a także osoby, które dają rower jako upominek.

Organizowanie jednośladu do przewozu

W przypadku, jak transportujemy nowiutki rower warto zachować go w oryginalnym pudle. Jeśli chcemy to przewozimy też jednoślad, który jest nienowy, jednak warto osadzić go w pudle po rowerze (opłaca się posłużyć się elementami oryginalnego kartonu , ewentualnie kupić odpowiedni karton w markecie budowlanym czy też rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w opakowaniu trzeba odkręcić i usunąć wszelkie ruchome elementy – sztycę z siodełkiem, lampy, czasomierz. Wyżej wymienione części roweru przydałoby się ulokować w osobnych, mniejszych kartonach albo osłonić fragmentami brystolu i doczepić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy zawinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć przynajmniej dwa centymetry grubości). Wychodzące elementy , przykładowo jak śruby lub przerzutki opłaca się osłonić tekturowymi ochraniaczami. Puste przestrzenie w pudle należy osłonić papierem lub folią bąbelkową lub folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takiemu zabiegowi jednoślad nie będzie przesuwać się w kartonie. W następnej kolejności karton zaklejamy grubą i mocną taśmą.

Jeśli zdecydujemy się zlecić transport roweru w firmie przewozowej, nie musimy martwić się o dowiezienie materiałów zabezpieczających paczkę.

Koszt transportu jednośladu

Cena transportu roweru jest uzależniona od niewielkiej ilości czynników, takich jak: długości trasy, ilości dwóch kółek, ich wielkości, a również daty realizacji transportu. Np., przewóz jednośladu z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to cena ok. 90 zł. Za transport jednośladu z Holandii do Częstochowy zapłacimy około 120 PLN. Przewóz roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 złotych.