(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

rower damski (Nr 3124278)

Waga w kg (łączna):

20

Dystans: 1189.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

22 sie 2018

Adres i termin dostawy

Holandia, Holandia Północna, Amsterdam

Termin elastyczny


Transport rowerów

    Transport dwóch kółek odnosi się do sytuacji, w których pragniemy wyruszyć na przejażdżkę na dalekich trasach, a nie mamy sposobności przewiezienia roweru. Potrzebę na przewóz dwóch kółek zlecają także sprzedawcy i nabywcy rowerów, a także ludzie, którzy dają jednoślad w prezencie.

Szykowanie roweru do przewozu

    W sytuacji, gdy transportujemy nowy jednoślad należy zostawić go w oryginalnym opakowaniu. Jeżeli chcemy to przewozimy też rower, który jest nienowy, jednak najlepiej osadzić go w pudle po rowerze (warto posłużyć się elementami oryginalnego pudła lub zakupić właściwy karton w markecie budowlanym ewentualnie rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w pudle warto odkręcić i ściągnąć wszystkie ruszające się części – sztycę z siodełkiem, dzwonek, kierownicę. Wcześniej opisane części roweru warto osadzić w odrębnych, małych kartonach lub ewentualnie osłonić kawałkami tektury i podłączyć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się osłonić folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć przynajmniej 2 cm grubości). Wystające części na przykład jak śruby czy też przerzutki należy zabezpieczyć brystolowymi nakładkami. Puste obszary w kartonie trzeba osłonić makulaturą lub folią bąbelkową albo folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki temu jednoślad nie będzie przemieszczać się w paczce. W następnej kolejności pudło zapieczętowujemy szeroką i mocną taśmą.

    Jeżeli podejmiemy decyzję, aby zamówić przewóz roweru w firmie przewozowej, nie musimy niepokoić się o dowiezienie materiałów zabezpieczających rower.

Koszt transportu roweru

    Cena transportu roweru jest zależna od kilku uwarunkowań, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, ilości dwóch kółek, ich gabarytów, a także terminu wykonania przewozu. Na przykład przewóz roweru z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to koszt średnio 90 PLN. Za transport jednośladu z Holandii do Częstochowy zapłacimy ok. 120 PLN. Transport roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 zł.