(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Rower, do zabezpieczenia, jeśli konieczne (Nr 2953100)

Waga w kg (łączna):

18

Dystans: 547.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Gdańsk

1 sie 2018

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Gliwice

2 sie 2018


Transport rowerów

    Przewóz rowerów dotyczy sytuacji, w których pragniemy wyruszyć na przejażdżkę na oddalonych trasach, a nie mamy możliwości przewiezienia roweru. Potrzebę na transport dwóch kółek zlecają również sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a również osoby, które ofiarowują jednoślad w prezencie.

Szykowanie jednośladu do przewozu

    W przypadku, gdy transportujemy nowy jednoślad trzeba zostawić go w oryginalnym opakowaniu. Jeśli chcemy to transportujemy też rower, który jest nienowy, jednak przydałoby się ułożyć go w kartonie po rowerze (warto wykorzystać elementy oryginalnego opakowania czy też kupić stosowny karton w sklepie budowlanym czy też rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w pudle warto zdemontować i ściągnąć wszystkie ruszające się części – sztycę z siodełkiem, lampy, czasomierz. Wyżej wymienione części jednośladu najlepiej osadzić w osobnych, małych pudełkach lub ewentualnie zabezpieczyć wycinkami tektury i przykleić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto okręcić folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć co najmniej dwa centymetry grubości). Wystające fragmenty , przykładowo jak śruby ewentualnie przerzutki wypadałoby zabezpieczyć tekturowymi ochraniaczami. Puste płaszczyzny w kartonie warto osłonić makulaturą bądź folią bąbelkową czy też folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takim zabezpieczeniom rower nie jest w stanie przemieszczać się w paczce. W następnej kolejności karton zapieczętowujemy grubą i solidną taśmą.

    Gdy zdecydujemy się zamówić przewóz jednośladu u przewoźnika, nie musimy martwić się o doręczenie tworzyw ochraniających przesyłkę.

Koszt transportu jednośladu

    Cena transportu roweru jest zależna od paru czynników, takich jak: długości trasy, liczby jednośladów, ich gabarytów, a także terminu realizacji transportu. Np., przewóz roweru z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to cena średnio 90 PLN. Za przewóz roweru z Częstochowy do Holandii zapłacimy ok. 120 złotych. Transport roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 zł.