(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

rower dowhill (Nr 7582848)

rower dowhill
Waga
Sztuk
rower dowhill
Długość
182 cm
18 kg
1
Łączna waga:
18 kg
Dystans
310 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Żory

Od 20 mar 2021 do 23 mar 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Rozalin

Od 20 mar 2021 do 23 mar 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle cenne towary, które wyglądają na całkiem ciężkie do unieruchomienia w trakcie transportu. Niełatwe - aczkolwiek jedynie pozornie. Bezbłędnie umocowany jednoślad na pewno przetrzyma drogę bez żadnej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W przypadku transportu na przyczepie, obowiązkowe będą 4 liny mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są ledwie 2, ponieważ posiadają one szyny udaremniające przesuwanie się pojazdu. Ważne jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach auta oraz między transportowanymi rzeczami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed jazdą opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Występują poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i zwykle nie blokują całego miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo deski jest niepewne i grozi zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może przetransportować motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.