(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Rower dzieciecy (Nr 5296010)

Rower dzieciecy

Waga w kg (łączna):

13

Dystans: 1471.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Lubuskie, Kłodawa

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Anglia, Birmingham

Termin elastyczny


Transport rowerów

Transport rowerów tyczy się sytuacji, w jakich chcemy wyruszyć na wycieczkę na dalekich trasach, a nie mamy możliwości przetransportowania jednośladu. Potrzebę na transport rowerów zlecają również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a także ludzie, którzy podarowują rower w prezencie.

Organizowanie jednośladu do przewozu

W sytuacji, jak transportujemy nowy jednoślad trzeba pozostawić go w oryginalnym opakowaniu. Jeżeli potrzebujemy to przewozimy również rower, który jest nienowy, jednak dobrze będzie ulokować go w pudle po rowerze (opłaca się wykorzystać elementy oryginalnego pudła czy też nabyć właściwy karton w markecie budowlanym bądź rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w kartonie warto zdemontować oraz zdjąć jakiekolwiek ruszające się części – pedały, dzwonek, kierownicę. Wyżej wymienione części roweru dobrze będzie ułożyć w oddzielnych, mniejszych pudełkach bądź zabezpieczyć fragmentami tektury i przymontować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy owinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć minimalnie 2 centymetry grubości). Wychodzące części , przykładowo jak śruby albo przerzutki trzeba zabezpieczyć tekturowymi ochraniaczami. Puste przestrzenie w pudle warto osłonić makulaturą lub folią bąbelkową albo folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takiemu zabiegowi rower nie będzie przesuwać się w kartonie. W następnej kolejności pudło zapieczętowujemy grubą i mocną taśmą.

Jeżeli postanowimy zlecić transport jednośladu u przewoźnika, nie musimy martwić się o zapewnienie tworzyw osłaniających przesyłkę.

Koszt przewozu jednośladu

Cena transportu roweru jest zależna od kilku uwarunkowań, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, liczby jednośladów, ich wymiarów, a także daty wykonania przewozu. Np., przewóz roweru z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to cena średnio 90 zł. Za przewóz roweru z Holandii do Częstochowy zapłacimy około 120 złotych. Przewóz jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 zł.