(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Rower elektr. Gepida (Nr 7930922)

Waga
Sztuk
Rower elektr. Gepida
Długość
180 cm
16 kg
1
Łączna waga:
16 kg
Dystans
248 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Polska, Lubelskie, Międzyrzec Podlaski

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Podkarpackie, Leżajsk

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle wartościowe ładunki, które wydają się stosunkowo trudne do unieruchomienia w trakcie transportu. Nieproste - wszakże tylko pozornie. Należycie umocowany pojazd w 100% przetrwa przewóz bez jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku transportu na naczepie, potrzebne będą 4 taśmy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są wyłącznie dwie, ponieważ dysponują one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motoru. Istotne jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach pojazdu i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed wyjazdem osuszyć bak jednośladu, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Występują również platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i często nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Należy zawsze wywiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest ryzykowne i grozi zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które transportują tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma transportowa może przewieźć motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.