(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

rower elektryczny (Nr 4552529)

rower elektryczny

Marka i model:

rower elektryczny

Waga w kg (łączna):

25.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 620.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Poznań

12 sie 2019

Adres i termin dostawy

Niemcy, Dolna Saksonia, Stade

26 sie 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle drogocenne towary, które wyglądają na stosunkowo trudne do unieruchomienia w trakcie transportu. Niełatwe - aczkolwiek tylko pozornie. Należycie umocowany motocykl na pewno przetrwa drogę bez ani jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. W trakcie transportu na przyczepie, potrzebne są cztery liny trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą jedynie dwie, bowiem dysponują one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się motoru. Istotne jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu oraz między przewożonymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed podróżą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Występują poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i często nie blokują większość miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest niepewne i zagraża zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma może zabrać motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.