(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Rower elektryczny 24KG (Nr 8272903)

Rower elektryczny 24KG
Waga
Sztuk
Rower elektryczny 24KG
Długość
180 cm
24 kg
1
Łączna waga:
24 kg
Dystans
412 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Polska, Łódzkie, Tomaszów Mazowiecki

Od 10 sty 2022 do 12 sty 2022

Adres i termin dostawy

Polska, Lubuskie, Zielona Góra

Od 11 sty 2022 do 13 sty 2022


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle wartościowe towary, które wyglądają na stosunkowo niełatwe do unieruchomienia w trakcie transportu. Trudne - niemniej jednak jedynie pozornie. Poprawnie zamocowany pojazd w 100% przetrwa transport bez żadnej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. W przypadku przewozu na przyczepie, potrzebne będą cztery liny trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą jedynie 2, bowiem mają one szyny udaremniające przesuwanie się motocykla. Najważniejsze jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas jazdy, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu i między przewożonymi obiektami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed wyjazdem osuszyć bak jednośladu, który może po drodze wylać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i zarazem nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Należy zawsze wypytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo belki jest niepewne i grozi zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm, które przewożą tego typu maszyny stale. Ceny za transport na szlakach w Europie kosztują do 0,6 PLN za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może przetransportować pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.