(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Rower górski (Nr 6299868)

Waga w kg (łączna):

17

Dystans: 831.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Zachodniopomorskie, Szczecin

Od 1 sie 2020 do 4 sie 2020

Adres i termin dostawy

Holandia, Brabancja Północna, Tilburg

Termin elastyczny


Transport rowerów

Przewóz jednośladów odnosi się do sytuacji, w jakich myślimy o tym, aby wyruszyć na przejażdżkę na odległych trasach, a nie mamy możliwości przewiezienia jednośladu. Opcję na transport dwóch kółek zlecają także sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a także osoby, które podarowują rower jako upominek.

Szykowanie jednośladu do transportu

W przypadku, kiedy przewozimy nowiutki jednoślad opłaca się pozostawić go w oryginalnym kartonie. Jeśli chcemy to przewozimy również rower, który już był używany, jednak przydałoby się ułożyć go w pudle po rowerze (opłaca się posłużyć się elementami oryginalnego pudła albo kupić stosowny karton w supermarkecie budowlanym lub rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w pudle , należy odkręcić oraz usunąć wszelkie ruszające się części – pedały, dzwonek, czasomierz. Wyżej wymienione części jednośladu warto osadzić w osobnych, mniejszych kartonach albo osłonić fragmentami brystolu i przypiąć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy obwinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć przynajmniej 2 cm grubości). Wychodzące fragmenty na przykład jak śruby bądź przerzutki trzeba zabezpieczyć kartonowymi ochraniaczami. Puste obszary w opakowaniu warto zabezpieczyć papierem lub folią bąbelkową albo folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki temu jednoślad nie jest w stanie przesuwać się w pudle. W następnej kolejności pudło zapieczętowujemy szeroką i solidną taśmą.

Gdy postanowimy zlecić transport roweru w firmie przewozowej, nie musimy niepokoić się o zapewnienie surowców ochraniających jednoślad.

Cena transportu jednośladu

Cena transportu roweru jest zależna od niewielkiej ilości czynników, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, ilości dwóch kółek, ich wielkości, a także terminu realizacji transportu. Przykładowo przewóz jednośladu z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to koszt średnio 90 złotych. Za transport roweru z Holandii do Częstochowy będzie nas kosztowało niecałe 120 zł. Przewóz jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 złotych.