Rower Gorski (Nr 6411847)

Rower Gorski

Marka i model:

Rower gorski

Waga w kg (łączna):

20

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1857.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Oxfordshire, Kidlington

26 paź 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Podkarpackie, Dębica

26 paź 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle drogocenne towary, które wyglądają na stosunkowo trudne do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Ciężkie - wszakże jedynie złudnie. Właściwie zamocowany motocykl w 100% przetrwa przewóz bez jednej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. Podczas transportu na naczepie, potrzebne są cztery liny trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą ledwie dwie, bowiem dysponują one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się motoru. Kluczowe jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie drogi, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach pojazdu oraz pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed podróżą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Istnieją również platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i zwykle nie blokują całego miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo belki jest niepewne i grozi zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu sprzęt stale. Ceny za transport na szlakach w Europie kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może wziąć motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.