(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

rower górski (Nr 8046272)

Waga
Sztuk
rower górski
15 kg
1
Łączna waga:
15 kg
Dystans
638 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Polska, Zachodniopomorskie, Darłowo

22 wrz 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Tarnowskie Góry

27 wrz 2021


Transport rowerów

Transport dwóch kółek odnosi się do sytuacji, w jakich myślimy o tym, aby wyruszyć na wyprawę na dalekich trasach, a nie mamy możliwości przewiezienia roweru. Opcję na transport dwóch kółek potrzebują także sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a także ludzie, którzy ofiarowują jednoślad w prezencie.

Przygotowanie roweru do przewozu

W sytuacji, gdy transportujemy nowiutki jednoślad należy zostawić go w oryginalnym pakunku. Kiedy potrzebujemy to transportujemy też jednoślad, który jest nienowy, jednak warto umieścić go w kartonie po rowerze (należy użyć oryginalnego pudła czy też nabyć stosowny karton w supermarkecie budowlanym bądź rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w kartonie opłaca się zdemontować oraz ściągnąć jakiekolwiek ruchome części – sztycę z siodełkiem, lampy, kierownicę. Wyżej wymienione części roweru najlepiej umieścić w osobnych, małych pudełkach bądź zabezpieczyć kawałkami brystolu i przytwierdzić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy poobwijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć przynajmniej 2 centymetry grubości). Wystające części takie jak śruby czy też przerzutki wypadałoby zabezpieczyć tekturowymi nakładkami. Puste przestrzenie w opakowaniu opłaca się zabezpieczyć makulaturą albo folią bąbelkową czy też folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takim zabezpieczeniom jednoślad nie będzie przemieszczać się w kartonie. W następnej kolejności karton zamykamy szeroką i mocną taśmą.

Kiedy zdecydujemy się zamówić przewóz roweru w firmie transportowej, nie musimy niepokoić się o zapewnienie tworzyw ochraniających jednoślad.

Koszt transportu jednośladu

Cena transportu roweru jest uzależniona od paru czynników, takich jak: długości trasy, ilości rowerów, ich wielkości, a również terminu realizacji transportu. Np., przewóz jednośladu z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to koszt średnio 90 złotych. Za przewóz roweru z Holandii do Częstochowy będzie nas kosztowało około 120 PLN. Transport roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 PLN.