(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

rower górski bez pakowania i składania (Nr 3018632)

Waga w kg (łączna):

15.00

Dystans: 572.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Zachodniopomorskie, Szczecin

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Termin elastyczny


Transport rowerów

    Przewóz rowerów dotyczy sytuacji, w których chcemy wybrać się na wypad na dalekich trasach, a nie mamy sposobu przewiezienia roweru. Potrzebę na transport jednośladów zlecają także sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a również osoby, które dają jednoślad jako upominek.

Szykowanie roweru do transportu

    W przypadku, jak transportujemy nowiusieńki jednoślad warto zostawić go w oryginalnym pudle. Kiedy potrzebujemy to transportujemy również rower, który jest nienowy, jednak warto ulokować go w pudle po rowerze (należy wykorzystać elementy oryginalnego pudła lub kupić stosowny karton w sklepie remontowym ewentualnie rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w opakowaniu trzeba zdemontować oraz usunąć wszelkie ruchome części – pedały, lampy, czasomierz. Wyżej wymienione elementy jednośladu dobrze będzie ulokować w osobnych, małych pudełkach bądź zabezpieczyć wycinkami tektury i przypiąć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto pookręcać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać co najmniej dwa cm grubości). Wychodzące części , przykładowo jak śruby lub przerzutki trzeba zabezpieczyć tekturowymi ochraniaczami. Puste przestrzenie w pudle warto osłonić makulaturą bądź folią bąbelkową bądź folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takiemu zabiegowi jednoślad nie jest w stanie przesuwać się w pudle. W następnej kolejności pudło zamykamy szeroką i solidną taśmą.

    Kiedy postanowimy zlecić przewóz roweru w firmie przewozowej, nie musimy niepokoić się o zapewnienie tworzyw chroniących rower.

Cena przewozu roweru

    Cena transportu roweru jest zależna od kilku czynników, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, ilości dwóch kółek, ich wymiarów, a również terminu wykonania przewozu. Np., przewóz roweru z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to cena ok. 90 PLN. Za transport jednośladu z Holandii do Częstochowy zapłacimy ok. 120 PLN. Transport jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 zł.