(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Rower górski lekki. Z Tilburg, Holandia do Gdańsk (Nr 6000668)

Waga w kg (łączna):

15

Dystans: 1217.00 km

Adres i termin nadania

Holandia, Brabancja Północna, Tilburg

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Gdańsk

Termin elastyczny


Transport rowerów

Przewóz jednośladów odnosi się do sytuacji, w których pragniemy wyruszyć na przejażdżkę na dalekich trasach, a nie mamy sposobu przewiezienia roweru. Opcję na przewóz rowerów potrzebują również sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a także osoby, które dają rower jako upominek.

Przygotowanie roweru do transportu

W przypadku, gdy przewozimy nowiutki rower należy pozostawić go w oryginalnym kartonie. Jeśli potrzebujemy to transportujemy też rower, który jest nienowy, jednak najlepiej ułożyć go w opakowaniu po rowerze (należy posłużyć się elementami oryginalnego opakowania lub zakupić taki karton w supermarkecie remontowym bądź rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w kartonie warto poodkręcać i zdjąć wszystkie ruszające się części – sztycę z siodełkiem, dzwonek, czasomierz. Powyższe elementy roweru warto ułożyć w oddzielnych, mniejszych pudełkach albo zabezpieczyć fragmentami brystolu i doczepić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba zawinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć minimalnie 2 centymetry grubości). Wychodzące części takie jak śruby bądź przerzutki warto osłonić kartonowymi ochraniaczami. Puste obszary w kartonie należy zabezpieczyć gazetami bądź folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki temu jednoślad nie jest w stanie przesuwać się w pudle. W następnej kolejności karton zaklejamy grubą i solidną taśmą.

Kiedy zdecydujemy się zlecić transport roweru w firmie przewozowej, nie musimy kłopotać się o zapewnienie surowców chroniących jednoślad.

Cena przewozu jednośladu

Cena transportu roweru jest zależna od paru czynników, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, ilości rowerów, ich wielkości, a również daty realizacji przewozu. Przykładowo przewóz jednośladu z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to koszt niecałe 90 zł. Za transport roweru z Holandii do Częstochowy zapłacimy średnio 120 zł. Przewóz roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 zł.