(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Rower gorski x 2 (Nr 7928320)

Waga
Sztuk
Rower gorski
13 kg
2
Łączna waga:
26 kg
Dystans
961 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Holandia, Holandia Południowa, Haga

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Środa Wielkopolska

Termin elastyczny


Transport rowerów

Transport rowerów tyczy się sytuacji, w jakich chcemy wyruszyć na wycieczkę na odległych trasach, a nie mamy możliwości przewiezienia jednośladu. Opcję na transport jednośladów wysyłają również sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a również osoby, które podarowują jednoślad w prezencie.

Organizowanie jednośladu do przewozu

W sytuacji, gdy transportujemy nowy rower opłaca się zostawić go w oryginalnym pakunku. Jeżeli potrzebujemy to przewozimy też rower, który już był używany, jednak dobrze będzie umieścić go w kartonie po rowerze (warto użyć oryginalnego opakowania bądź kupić pasujący karton w markecie remontowym bądź rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w kartonie , należy odkręcić oraz zdjąć wszystkie ruchome części – sztycę z siodełkiem, dzwonek, czasomierz. Wcześniej opisane elementy roweru najlepiej osadzić w oddzielnych, małych kartonach albo zabezpieczyć wycinkami tektury i podłączyć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto obwinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć co najmniej 2 centymetry grubości). Wystające części na przykład jak śruby lub przerzutki wypadałoby zabezpieczyć brystolowymi nakładkami. Puste płaszczyzny w opakowaniu warto osłonić gazetami bądź folią bąbelkową albo folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takiemu zabiegowi jednoślad nie jest w stanie przemieszczać się w kartonie. W następnej kolejności pudło zamykamy szeroką i solidną taśmą.

Jeżeli podejmiemy decyzję, aby zlecić przewóz jednośladu w firmie transportowej, nie musimy niepokoić się o zapewnienie tworzyw osłaniających rower.

Koszt transportu jednośladu

Cena przewozu roweru jest uzależniona od paru uwarunkowań, takich jak: długości trasy, ilości jednośladów, ich wielkości, a również daty wykonania transportu. Przykładowo przewóz jednośladu z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to cena ok. 90 złotych. Za przewóz jednośladu z Częstochowy do Holandii będzie nas kosztowało około 120 zł. Transport jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 zł.