(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Rower i 1 walizka (Nr 6963497)

Waga w kg (łączna):

45

Dystans: 1176.00 km

Adres i termin nadania

Holandia, Limburg, Echt-Susteren

Od 5 gru 2020 do 6 gru 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Termin elastyczny


Transport rowerów

Przewóz dwóch kółek tyczy się sytuacji, w których chcemy wybrać się na przejażdżkę na odległych trasach, a nie mamy sposobności przetransportowania roweru. Potrzebę na transport dwóch kółek wysyłają również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a także osoby, które dają rower jako upominek.

Organizowanie roweru do transportu

W sytuacji, gdy przewozimy nowiusieńki rower należy pozostawić go w oryginalnym opakowaniu. Kiedy chcemy to transportujemy też rower, który już był używany, jednak najlepiej ułożyć go w opakowaniu po rowerze (należy posłużyć się elementami oryginalnego pudła albo zakupić taki karton w supermarkecie remontowym albo rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w pudle trzeba odkręcić oraz ściągnąć wszelkie ruchome elementy – sztycę z siodełkiem, dzwonek, kierownicę. Wcześniej opisane części roweru warto umieścić w oddzielnych, mniejszych kartonach bądź zabezpieczyć kawałkami brystolu i przymontować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba pozawijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać przynajmniej dwa centymetry grubości). Wychodzące elementy na przykład jak śruby lub przerzutki wypadałoby zabezpieczyć kartonowymi nakładkami. Puste przestrzenie w kartonie opłaca się zabezpieczyć makulaturą bądź folią bąbelkową lub folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki temu jednoślad nie jest w stanie przesuwać się w kartonie. W następnej kolejności karton zamykamy grubą i mocną taśmą.

Jeżeli podejmiemy decyzję, aby zlecić przewóz roweru w firmie przewozowej, nie musimy niepokoić się o doręczenie surowców osłaniających przesyłkę.

Cena przewozu roweru

Cena transportu roweru jest zależna od niewielkiej ilości czynników, takich jak: długości trasy, ilości jednośladów, ich gabarytów, a również daty wykonania przewozu. Na przykład transport jednośladu z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to cena ok. 90 PLN. Za transport jednośladu z Częstochowy do Holandii zapłacimy około 120 PLN. Przewóz roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 złotych.