(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Rower męski (Nr 2339856)

Rower męski

Waga w kg (łączna):

16

Dystans: 317.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Dolnośląskie, Świętoszów

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Świętochłowice

Termin elastyczny


Transport rowerów

    Przewóz rowerów odnosi się do sytuacji, w których myślimy o tym, aby wyruszyć na wycieczkę na odległych trasach, a nie mamy sposobu przewiezienia jednośladu. Potrzebę na transport rowerów wysyłają również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a również ludzie, którzy podarowują rower w prezencie.

Przygotowanie jednośladu do przewozu

    W sytuacji, kiedy transportujemy nowiusieńki rower należy pozostawić go w oryginalnym opakowaniu. Kiedy potrzebujemy to przewozimy też rower, który jest nienowy, jednak przydałoby się osadzić go w opakowaniu po rowerze (warto skorzystać z oryginalnego pudła bądź zakupić pasujący karton w supermarkecie budowlanym albo rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w opakowaniu opłaca się poodkręcać i zdjąć wszelkie ruszające się elementy – sztycę z siodełkiem, lampy, czasomierz. Wyżej wymienione części jednośladu warto umieścić w osobnych, mniejszych kartonach czy też zabezpieczyć wycinkami brystolu i doczepić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy poowijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć co najmniej 2 cm grubości). Wychodzące elementy na przykład jak śruby lub przerzutki opłaca się zabezpieczyć tekturowymi nakładkami. Puste powierzchnie w kartonie trzeba zabezpieczyć makulaturą lub folią bąbelkową bądź folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki temu rower nie będzie przesuwać się w pudle. W następnej kolejności karton zapieczętowujemy szeroką i solidną taśmą.

    Gdy podejmiemy decyzję, aby zamówić transport roweru u przewoźnika, nie musimy niepokoić się o doręczenie materiałów chroniących jednoślad.

Koszt przewozu jednośladu

    Cena przewozu roweru jest zależna od paru czynników, takich jak: długości trasy, liczby jednośladów, ich wielkości, a również terminu realizacji transportu. Np., przewóz roweru z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to koszt niecałe 90 zł. Za transport roweru z Częstochowy do Holandii to koszt około 120 złotych. Przewóz jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 zł.