Rower mtb (Nr 8023853)

Rower mtb
Waga
Sztuk
Rower mtb
13 kg
1
Łączna waga:
13 kg
Dystans
2358 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Od 20 wrz 2021 do 25 wrz 2021

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Szkocja, St Andrews

Od 21 wrz 2021 do 30 wrz 2021


Zadaj pytanie

Transport rowerów

Przewóz jednośladów odnosi się do sytuacji, w których chcemy wybrać się na wycieczkę na dalekich trasach, a nie mamy sposobności przetransportowania roweru. Opcję na transport dwóch kółek zamawiają także sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a również ludzie, którzy dają jednoślad jako upominek.

Szykowanie jednośladu do transportu

W sytuacji, gdy przewozimy nowiusieńki rower trzeba zostawić go w oryginalnym opakowaniu. Gdy potrzebujemy to transportujemy również rower, który jest nienowy, jednak przydałoby się umieścić go w kartonie po rowerze (warto użyć oryginalnego pudła lub nabyć stosowny karton w sklepie budowlanym lub rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w opakowaniu opłaca się poodkręcać oraz ściągnąć jakiekolwiek ruchome elementy – pedały, dzwonek, kierownicę. Powyższe części roweru dobrze będzie umieścić w osobnych, małych pudełkach albo osłonić fragmentami tektury i doczepić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy owinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć co najmniej 2 cm grubości). Wychodzące części na przykład jak śruby czy też przerzutki opłaca się osłonić tekturowymi nakładkami. Puste płaszczyzny w kartonie warto osłonić papierem lub folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki temu rower nie będzie przemieszczać się w kartonie. W następnej kolejności pudło zapieczętowujemy grubą i mocną taśmą.

Gdy postanowimy zlecić transport jednośladu w firmie transportowej, nie musimy niepokoić się o zapewnienie materiałów osłaniających jednoślad.

Koszt transportu roweru

Cena transportu roweru jest zależna od paru uwarunkowań, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, liczby jednośladów, ich wymiarów, a także terminu realizacji przewozu. Np., przewóz roweru z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to cena około 90 złotych. Za transport jednośladu z Częstochowy do Holandii to koszt ok. 120 złotych. Przewóz jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 zł.