(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Rower mtb 29cali (Nr 4933902)

Rower mtb 29cali

Waga w kg (łączna):

17

Dystans: 1799.00 km

Adres i termin nadania

Francja, Kraj Loary, Montrevault-Sur-Èvre

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Katowice

Termin elastyczny


Transport rowerów

Transport rowerów odnosi się do sytuacji, w jakich pragniemy wyruszyć na wypad na oddalonych trasach, a nie mamy szansy przewiezienia jednośladu. Potrzebę na przewóz dwóch kółek wysyłają również sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a także osoby, które ofiarowują jednoślad jako upominek.

Szykowanie roweru do przewozu

W przypadku, kiedy transportujemy nowiusieńki jednoślad trzeba pozostawić go w oryginalnym pudle. Jeśli potrzebujemy to przewozimy również jednoślad, który jest nienowy, jednak przydałoby się ulokować go w opakowaniu po rowerze (opłaca się posłużyć się elementami oryginalnego opakowania lub kupić odpowiedni karton w sklepie remontowym lub rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w pudle trzeba zdemontować oraz ściągnąć wszystkie ruchome części – sztycę z siodełkiem, dzwonek, kierownicę. Powyższe części roweru najlepiej ułożyć w oddzielnych, mniejszych pudełkach czy też zabezpieczyć kawałkami brystolu i podpiąć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto pozawijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć przynajmniej 2 cm grubości). Wystające fragmenty na przykład jak śruby lub przerzutki należy osłonić kartonowymi nakładkami. Puste przestrzenie w opakowaniu warto zabezpieczyć makulaturą lub folią bąbelkową bądź folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takim zabezpieczeniom rower nie jest w stanie przesuwać się w pudle. W następnej kolejności pudło zaklejamy grubą i solidną taśmą.

Kiedy postanowimy zlecić przewóz roweru w firmie transportowej, nie musimy martwić się o doręczenie tworzyw ochraniających paczkę.

Cena transportu roweru

Cena transportu roweru jest uzależniona od niewielkiej ilości uwarunkowań, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, liczby rowerów, ich gabarytów, a również daty wykonania transportu. Np., transport jednośladu z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to cena około 90 PLN. Za transport jednośladu z Holandii do Częstochowy zapłacimy około 120 PLN. Przewóz jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 zł.