Rower szosowy (Nr 7975775)

Rower szosowy
Waga
Sztuk
Rower szosowy
15 kg
1
Łączna waga:
15 kg
Dystans
1645 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, England, London

Od 28 sie 2021 do 25 wrz 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Żywiec

Od 1 wrz 2021 do 31 paź 2021


Zadaj pytanie

Transport rowerów

Transport jednośladów odnosi się do sytuacji, w jakich pragniemy wybrać się na wyprawę na odległych trasach, a nie mamy szansy przewiezienia roweru. Opcję na przewóz jednośladów wysyłają również sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a także ludzie, którzy podarowują rower jako upominek.

Przygotowanie roweru do przewozu

W sytuacji, jak przewozimy nowiusieńki jednoślad opłaca się pozostawić go w oryginalnym opakowaniu. Jeśli chcemy to transportujemy również rower, który już był używany, jednak warto ułożyć go w kartonie po rowerze (należy wykorzystać elementy oryginalnego opakowania albo nabyć pasujący karton w supermarkecie budowlanym czy też rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w kartonie trzeba poodkręcać i ściągnąć wszystkie ruszające się elementy – sztycę z siodełkiem, lampy, kierownicę. Wcześniej opisane elementy roweru dobrze będzie ulokować w oddzielnych, małych pudełkach lub ewentualnie osłonić kawałkami tektury i przytwierdzić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba poobwijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć przynajmniej dwa centymetry grubości). Wychodzące części takie jak śruby lub przerzutki warto osłonić kartonowymi nakładkami. Puste płaszczyzny w pudle warto zabezpieczyć makulaturą albo folią bąbelkową albo folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takim zabezpieczeniom rower nie będzie przesuwać się w pudle. W następnej kolejności pudło zapieczętowujemy grubą i mocną taśmą.

Gdy zdecydujemy się zamówić transport jednośladu u przewoźnika, nie musimy martwić się o doręczenie tworzyw zabezpieczających rower.

Koszt przewozu jednośladu

Cena transportu roweru jest zależna od niewielkiej ilości czynników, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, ilości jednośladów, ich wielkości, a także daty wykonania przewozu. Np., przewóz jednośladu z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to cena niecałe 90 zł. Za transport roweru z Częstochowy do Holandii to koszt ok. 120 złotych. Transport roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 złotych.